7 tipů, jak překonat podzimní depku

Teplé dny ještě neskončily, pravý podzim si letos dává načas. Dává už o sobě ale vědět minimálně vlivem na naši náladu. Klasickou “podzimní depkou” zdá se trpí každým rokem více a více lidí. Blbé dny známe všichni, naštěstí nemají nic společného s depresí. Jen věci, které nás ještě nedávno naplňovaly najednou postrádají smysl. Člověk prostě není šťastný. Naštěstí existují způsoby, jak tyhle temné dny přejít co nejrychleji. Máme jich pro vás rovnou (jak jinak než) šťastných sedm. 

1. Sportuj

Právě nastal ideální čas vrátit se ke svému oblíbenému sportu, nebo začít s úplně novou sportovní aktivitou, kterou plánuješ už tak dlouho. Dokopat se k prvnímu kroku je vždycky nejtěžší (a právě proto jsi taky nezačal už dávno), ale zrovna teď je pravý čas.

2. Buď kreativní

Tvoř. Určitě existuje minimálně jedna kreativní činnost, o které víš, že ti uvolnění poskytuje, akorát ji už dlouhodobě zanedbáváš. Vyhraď si jen pár hodin pro to, abys jí dal novou šanci. Můžeš psát, malovat, věnovat se řemeslné činnosti, nebo něco vytvořit na počítači.

3. Randi

Ať už jsi v dlouhodobém vztahu, nebo single, vyraž na rande. Kdy naposledy jsi jsou drahou polovičku pozval jen tak někam ven? Nemusí jít o nic extra, jen se pokus trávit víc času s člověkem, kterého miluješ. Jsi single? Tak se seznam, vyraž s někým novým na první rande. Zamilovanost je přesně to, co dokáže člověka přivést na úplně jiné myšlenky a i ty sebeupršenější dny najednou nevypadají tak chmurně. 

4. Dělej radost druhým

Celý život se honíme za štěstím. Hledáme věci, které nás udělají šťastnými, protože o tom ten život přece má být, žejo. Přitom to největší štěstí se skrývá právě v jeho rozdávání. Možná zjistíš, že plnit sny ostatním a rozveselovat je drobnostmi je pro tebe přesně to palivo, které teď potřebuješ. 

5. Změň to, co tě štve

Práce, sousedé, město, ve kterém žiješ, vztah… Nebaví tě věci, tak jak jsou? No, kamaráde, budeš je muset změnit. Už tolikrát jsi to přešel a vydržel, ale pokud je skutečně něco, co tě štve, změň to teď. Odejdi z práce. Najdeš si novou, lepší. Odstěhuj se. Třeba do úplně jiného města. Nebo země. Protože proč ne. Co tě drží? Změň sebe. Změň svůj vztah k ostatním. Nejen, že se ti okamžitě uleví, taková změna ti navíc může ukázat úplně nový směr. 

6. Začni brát vitamíny

Pokud tělo nefunguje správně, odráží se to i na psychice. Víš, že většině populace chybí minerály, především právě hořčík, který má na psychiku velký vliv? S vysokou pravděpodobností chybí i tobě a bylo by vhodné zvážit jeho suplementaci. Důležité je i doplňování vitamínů. Především skupiny B, včetně vitamínu B12. Ten je často skloňovaný v souvislosti s vegany a vegetariány. Pravda je však taková, že jeho nedostatkem často trpí i “všežravci”. Takže nehledě na to, do které kategorie spadáš, doporučuji koupit právě i tabletky s obsahem B12.

7. Věnuj se sám sobě

Být tohle dámský magazín, dočteš se o tom, jak se máš hezky naložit do vany, dát si nějakou zelenou masku na obličej, nějakou jinou zelenou věc vypít, nechat si udělat nehty a vlasy… Jasně. Ale nezaslouží si přece jenom i chlap trochu péče a relaxace? Zaslouží. Sauna je docela fajn relax, masáž ti taky prospěje. Svěřit se do rukou barbera a nechat se trochu zkulturnit je taky restart. Tak se toho neboj.

PS: Dělá se i pánská manikúra. A není to takové peklo, jak to zní. Just saying.