Ranní úprava plnovousu

Ženy jsou ranním upravováním schopné strávit hodně času, ale o tom už jistě víte své. Když je pak popoháníte ven z koupelny, nadávají, proč nemůžete mít pochopení pro to umění, které si na obličej malují. Ale přitom netuší, že ani vy jste nevstali s dokonale upraveným plnovousem.

Když už jsme si teď přiznali, že kouzla v tom nebudou, pojďme se podívat, co za perfektním plnovousem stojí doopravdy.

péče o vousy

Po ránu bývají vousy rozcuchané, trčí do všech stran a samotným hřebenem se zkrotit nedají. Protože jsou hrubší než vlasy, bude potřeba použít pár přípravků, aby vypadaly přesně podle vašich představ.

péče o vousy

První produkt, který budete potřebovat je mýdlo na vousy. Pokud speciální mýdlo nevlastníte, můžete použít šampon. Běžné mýdlo však nedoporučujeme, mohlo by vousy zbytečně vysušovat. A suché vousy bez života jsou přesně to, čemu se chceme vyhnout.

Celý plnovous namočíme a důkladně umyjeme mýdlem.

1

Umytý vous je před dalšími úpravami potřeba osušit. Nejprve jej šetrně vysušíme ručníkem. Před fénováním je nutné ho pečlivě rozčesat menším hřebínkem, případně kartáčem určeným na vousy.

Fénujte na střední teplotu, příliš vysoká teplota má za následek vysušení a lámání.

péče o vousy

Nyní přišel čas kosmetiky. První přípravek, který je na vousy třeba použít, je vyživující olej. Do dlaní nakapejte jen pár kapek, které vetřete a vmasírujte do vousů. Plnovous je po fénování nutné trochu povzbudit, aby se nepoškozovala struktura vousu. Zároveň ale nepřehánějte množství oleje, mastnota dojem nedělá.

Druhý důležitý produkt je vosk na knír, bez kterého se žádný vousáč zkrátka neobejde. Především pokud jste hrdým majitelem hustého kníru, je vosk naprostou nezbytností.

péče o vousy

Nakonec už jen konečný vzhled dolaďte pomocí rukou. Zbloudilé trčící vousy můžete zafixovat trochou vosku.

Teď už je jen na vás, zda budete úpravu plnovousu nazývat kouzlem, nebo uměním.